GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ GÜMÜŞKOD Kodlama Eğitimi Projesi

Gümüşkod Projesi Erzurum Bilim Fuarında

Erzurum'da, farklı illerden öğrencilerin kodlama, robotik ve bilim temalı faaliyetler kapsamında ürettiği ürünlerin sergilendiği "Erzurum Bilim Fuarı" Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde başladı.
Gümüşkod Projesi Erzurum Bilim Fuarında

Yakutiye Güzel Sanatlar Lisesi bar ekibinin Erzurum halk oyunları gösterisiyle açılışı yapılan bilim fuarına Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'nın yanı sıra Erzurum Valisi Okay Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Milli Eğitim Bakanlığı Yeğitek İletişim Daire Başkanı Muhammet Sadık Arslan, Vali Yardımcısı Saadettin Doğan, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ile ilçe kaymakamları, kurum müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenlerle çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.

   11-12 Haziran tarihlerinde düzenlenen kodlama ve robotik projeler in olduğu Erzurum Bilim Fuarında, Eski Valimiz Sayın Okay MEMİŞ'in önderliğinde başlattığımız, şuan ki Valimiz Kamuran TAŞBİLEK'in destekleriyle devam eden Gümüşkod Kodlama Eğitimi Projesi kapsamında ilimize ait kodlama ve robotik eserlerimizi sergiledik.

   5 öğretmen ve 10 öğrencinin katıldığı fuarda yapay zekalı televizyon, işaret dili öğrenen bilgisayar, akıllı ev, çamaşır katlama makinesi ve 3 boyutlu projeler sergilendi. Eski Valimiz Sayın Okay Memiş standımızı ziyaret ederek, "Gümüşhane'nin benim için ayrı bir yeri vardır, kodlama ve robotik faaliyetlerini Gümüşhane de başlattık, Türkiye de ilk üç ilden birisi haline getirdik, şuan Erzurum da da çok güzel çalışmalar var, Erzurum da iyi bir noktaya geldiğini söyledi."

Erzurum Bilim FuarıErzurum Bilim FuarıErzurum Bilim FuarıErzurum Bilim FuarıErzurum Bilim FuarıErzurum Bilim Fuarı

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077 176

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.