GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ GÜMÜŞKOD Kodlama Eğitimi Projesi

Gazipaşa Ortaokulu Teknoloji Takımı, TEKNOFESTde finale kaldı

TEKNOFEST İSTANBUL HAVACILIK, UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ, İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması'nda Afet Yönetimi Kategorisinde Gümüşkod Kodlama İl Koordinatörü Yasin DEMİR danışmanlığında "Gazipaşa Ortaokulu Teknoloji Takımı" , "Güvenli Binalar, Kurtulan Hayatlar" Projesi ile değerlendirmeler sonucunda finale kalmaya hak kazanmıştır.
Gazipaşa Ortaokulu Teknoloji Takımı, TEKNOFESTde finale kaldı

 TEKNOFEST İSTANBUL

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye'nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı), T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile T3 Vakfı arasında imzalanan Paydaş İşbirliği Protokolu kapsamında 2019 Teknoloji Yarışmaları ? TEKNOFEST düzenleneceği bildirilmiştir.

 

TEKNOFEST İSTANBUL HAVACILIK, UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ, İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması'nda Afet Yönetimi Kategorisinde Gümüşkod Kodlama İl Koordinatörü Yasin DEMİR danışmanlığında "Gazipaşa Ortaokulu Teknoloji Takımı" , "Güvenli Binalar, Kurtulan Hayatlar" Projesi ile değerlendirmeler sonucunda finale kalmaya hak kazanmıştır. Projede depremin zarar verdiği binalarda insanların can kaybı ve kazalardan zarar görmesi, afetin neden olduğu kaos ortamını önlemeye yönelik binalar tasarlanarak, deprem sonrasında ise en hızlı sürede enkaz altında hayatta kalan insanlara müdahale etmek amaçlanmıştır.  Proje kapsamında daha önce Gümüşhane Üniversitesi Jeofizik bölümünü ziyaret eden, AFAD'tan da bu konuda destek alan Gazipaşa Teknoloji Takımı, araştırmalarına devam ediyor. Finalist takımların 17 ? 22 Eylül 2019 tarihlerinde Atatürk Havalimanı'nda yapılacak olan Teknofest'te final sunumlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

 

Gümüşhane ili olarak TEKNOFEST yarışmalarına 16 proje ile katılım sağlanmıştır.

 

 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077 176

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.