GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ GÜMÜŞKOD Kodlama Eğitimi Projesi

TEKNOFEST'de Finale Kalan Öğrenciler Sayın Valimiz Kamuran TAŞBİLEK'i Ziyaret Etti.

17-22 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline Gümüşhane'den katılacak 2 finalist proje sahibi öğrenci ve öğretmenler Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek'i ziyaret etti.
TEKNOFEST'de Finale Kalan Öğrenciler Sayın Valimiz Kamuran TAŞBİLEK'i Ziyaret Etti.

TEKNOFEST

 İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bugün başlayan TEKNOFEST'de "İnsanlık Yararına Teknoloji" yarışmasında final sunumu yapmaya hak kazanan Gazipaşa Ortaokulu ve Gümüşhane Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ziyarette Vali Taşbilek'e projelerini anlattı.

   Valilik Makamında geleceğin bilim insanlarını kabul eden Vali Taşbilek'e TEKNOFEST final sunumunu yapacak olan Gazipaşa Ortaokulu öğrencileri "Güvenli Binalar, Kurtulan Hayatlar" projesi, Gümüşhane Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ise "Epilepsi Nöbetlerinden Haberdar Olmak Mümkün mü?" projelerini anlattı.

   Projelerin içeriğini öğrencilerden dinleyen Vali Taşbilek, projelerin insanlık yararına çok faydalı ve nitelikli projeler olduğunu belirterek finalde öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

   İşte o projeler:

   "GÜVENLİ BİNALAR, KURTULAN HAYATLAR"

   Gazipaşa Ortaokulu 6.sınıf öğrencileri Ceyda Alkan, Nurseli Yılmaz, Sude Özdemir, Zümra Naz Yaşar, Ela Durakoğlu ve Sümeyye Pezük GÜMÜŞKOD kodlama il koordinatörü Yasin Demir danışmanlığında oluşturdukları "GÜMÜŞKOD" teknoloji takımı ile "İnsanlık yararına teknoloji" yarışmasında "Afet yönetimi" kategorisinde deprem alanında "Güvenli binalar, kurtulan hayatlar" projesi ile final sunumu yapacak.

   Öğrenciler geliştirdikleri sistemle depremin zarar verdiği binalarda insanların can kaybı ve kazalardan zarar görmesini önlemek, en aza indirmeyi amaçlıyor.

   "EPİLEPSİ NÖBETLERİNDEN HABERDAR OLMAK MÜMKÜN MÜ?"

    Gümüşhane Bilim ve Sanat Merkezi 10.sınıf öğrencileri Vildan Sena Kaya, Melis Ensar Tanış, 11.sınıf öğrencisi Sümeyye Gökçe Tanış, Fen ve Teknoloji Öğretmeni Işıl Balki danışmanlığında "DEMİR" teknoloji takımı olarak "İNSANLIK YARARINA TEKNOLOJİ" alanında "Sağlık" kategorisinde hazırladıkları "Epilepsi Nöbetlerinden Haberdar Olmak Mümkün mü?" projesi ile final sunumu yapacak.

    Öğrenciler epilepsi hastalarının nöbet geçirip geçirmeyeceklerini kendilerinin fark edememelerinden hareket ederek bu hastaların nöbetlerden önce haberdar edilebileceği bir sistem tasarladı.

 

18-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-2019

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077 176

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.